KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Tryck 15343262
nr 1534 3262
Robert Rauschenberg
(1925-2008), USA
Favoor Rites II. Signerad och daterad i trycket, yttermått inklusive ram: 70x56 cm
Robert Rauschenberg, amerikansk konstnär född i Port Arthur, Texas 1925, död 2008 i Florida.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 17 april 2023
kl 18:07:33
16/4 20:39:32
100 kr
17/4 17:20:26
Robert Rauschenberg
Läs mer om Robert Rauschenberg